Ana Sayfa Facebook Twitter Instagram  

Paslanmaz Kazan İmalatı

Paslanmaz Depolama Tankı İmalatı

Ernursan makina İstanbul Zeytinburnu demirciler sitesindeki imalat tesisinde paslanmaz depolama tankı imalatı ile sizlere en uygun fiyatlı depolama tankı imalatı sunar. Bir çok sektörde bir çok amaçla kullanılan depolama tankları paslanmaz çelikten imal edilmesiyle sağlık açısından uygunluk kazanmaktadır. Başlıca kullanım alanları su , süt, yağ, glikoz kullanılan sektörlerdir. Depolama tankı çeşitleri dik ve yatay olarak ikiye ayrılır. Depolama tankları kapakları da sektörlere ve müşteri tercihlerine göre değişiklik göstermektedir.

Paslanmaz depolama tankı imalatı aşamaları

 • Doğru ihtiyacın belirlenmesi
 • Ölçülerin ve kapasitenin belirlenmesi
 • Malzeme özelliklerinin belirlenmesi
 • Fiyat çıkarılması
 • Fiyat onayı
 • Malzeme tedarik edilmesi
 • İmalata başlanması
 • Kontrollerin yapılması
 • Varsa eksikliklerin giderilmesi
 • Son kalite kontrol
 • Onay
 • Teslimat

Paslanmaz Çelik Tankların Tarihçesi

Bugün, paslanmaz çelik tanklar çalışma dünyamızın temel taşıdır. Ancak, yüz yılı aşkın bir süre önce, onlar yoktu. Çünkü paslanmaz çelik 20. yüzyılın başlarına kadar keşfedilmemiştir. Paslanmaz çelikten önce karbon çeliği tek seçenekti. 1913'te İngiltere'nin Sheffield kentinden Harry Brearley ilk kez “paslanmaz çelik” adını verdi. Diğerleri daha önce denemiş olsa da, Brearley,% 12.8 kromun ana bileşeni olan gerçek paslanmaz çelik üreten ilk şirketti.

İlk paslanmaz çelik tank 1925 yılında üretildi. Paslanmaz çelik levhadan yapılmış, nitrik asidi tutmak için kullanılmış ve kimyasal bir tank olarak etiketlenmiştir. Bu önemliydi çünkü aşınmadan asit tutabilen ilk metal tanktı. Dikişlerde perçinlenen ve korozyona eğilimli olan erken çelik tanklardan büyük bir gelişme oldu. 1927'de bir Amerikan nakliye kamyonu şirketi olan Milwaukee'den Heil Truck, yol için ilk kaynaklı paslanmaz çelik tankı üretti. Bununla birlikte, süt ürünlerini güvenle gönderebildiler. Ertesi yıl, biracılar biraları demlemek için tankları fermantasyon tekneleri olarak kullanmaya başladılar. Bundan sonra, yiyecek ve içecek endüstrisi paslanmaz çelik kapları bir meta olarak benimsedi.

Bugün, paslanmaz çelik tanklar her zamankinden daha popüler ve çeşitlidir. Dünyanın her yerinde yapılırlar. Örneğin, 2010 yılında Çin, paslanmaz çelik tamburlara sahip 11 milyondan fazla çamaşır makinesi üretti. Modern paslanmaz çelik tanklar sadece tek kabuk konfigürasyonlarında mevcut değildir, bunun yerine oldukça karmaşık hale getirilir. Örneğin, yeni Metan Shirley Elisabeth gibi LNG gemileri artık membran adı verilen paslanmaz çelik gaz tankları kullanıyor Membranlar, diğer malzemelerle birlikte alternatif paslanmaz çelik katmanları ve kalın köpük yalıtımı içerir. İç kısımda, donmuş gazın etrafta kaymasını önlemek için iki boyutta oluklu paslanmaz çelik ile kaplanmıştır. Yıllar ilerledikçe, paslanmaz çelik tank endüstrisinin daha da karmaşık hale gelmesini bekleyebiliriz.

tasarlamak

Üretim süreci

Paslanmaz çelik tanklar, sıcak ya da geçiş olarak imal ince duvarlı yapılardır soğuk haddeleme işleminde , ya da kaynak yoluyla. Haddeleme tercih edilir çünkü haddelenmiş tankların dikişleri yoktur. Aşırı basınç seviyeleri altında, tanklar dikişlerde sızabilir veya patlayabilir.

Malzeme Süreci

Paslanmaz çelik tanklar sadece paslanmaz çelik konstrüksiyon ile yapılır. Bununla birlikte, birkaç farklı paslanmaz çelikten olabilirler. Ana olan dubleks çelik. Dubleks çelik östenitik ve ferritik çelikten oluşur. Birlikte, bu metaller her ikisinden de çok daha güçlüdür. Bu tip paslanmaz çelik son derece çatlamaya ve korozyona karşı dayanıklıdır. Üreticiler, yumuşak çelik veya karbon çeliği gibi diğer çelikleri kullanmazlar, çünkü yeterince güçlü ve dirençli değildirler ve başarısız olurlarsa yaralanma veya ölüme neden olabilirler.

Tasarım Konuları ve Özelleştirme

Paslanmaz çelik tanklar, aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli şekillerde mevcuttur: dikey ve yatay silindirik; üstü açık ve üstü kapalı; düz taban, koni taban, eğim taban ve çanak taban. Tank kapakları dikdörtgen, dairesel veya ovaldir ve açma ve kapama için kollar, cıvatalar, kelepçeler veya döner kollarla birlikte gelir.

Hem standart hem de özel tank tasarımı sırasında tank boyutuna ve şekil detaylarına karar verirken, üreticiler basınç seviyeleri, gerekli kapasite (bir galondan milyon galon'a kadar her şeyi tutabilirler), tank taşıma sıklığı vb. hidrostatik basınca dayanmalarını kolaylaştırmak için, dikey ve silindirik kenarları olan büyük sıvı depolama tankları veya dikey duvardan alt profile geçiş yapan yuvarlak köşeleri olan silindirik kenarlar tasarlama eğilimindedirler.

İçeriğin döküldüğü veya erişildiği bir açıklık olan geçit (kapak) da özelleştirilebilir. Pervaneler, tank basınç seviyesi, sıcaklık ihtiyaçları ve içerik denetimi sıklığı gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Bunlara dayanarak, üreticiler farklı sızdırmazlık malzemeleri, kalınlıklar, çaplar, kapatma / açma mekanizmaları ve daha fazlası ile bir manevra tasarlayacaklardır. Örneğin, neopren contalar, 200 ° C sıcaklıkları aşmayan tank içerikleri için mükemmel tevzi bileşenleridir. Standart ve özel tank tasarımı hakkında daha fazla bilgi için tedarikçinizle konuşun.

Özellikleri

Paslanmaz çelik tankların kullanımı oldukça basittir. Onları pistten doldurup mühürlersiniz. İçindeki malzemeye erişmeniz gerektiğinde, pervaneyi açar ve dışarı çıkarmak için pompalar gibi istediğiniz sayıda aksesuar kullanırsınız. Ek olarak, basınç seviyelerini göstergeler ve dijital okumalarla takip edebilirsiniz.

Türleri

Uygulamalarına bağlı olarak özellikleri farklı olan birçok farklı paslanmaz tank türü vardır.

Paslanmaz Çelik Depolama Tankı

Paslanmaz çelik depolama tankları, genellikle daha büyük miktarlarda sıvı veya gaz tutmak için kullanılır. Depolama tankları boyutları, şekilleri ve uygulamalarında önemli ölçüde farklılık gösterir. Hidrolik basınçtan kaynaklanan gerilime dayanmak için çoğunlukla silindir şeklinde üretilirler. Çok küçük atık kutularından dev milyonlarca galonluk paslanmaz çelik silolara kadar çeşitlilik gösterir .

mikser

Paslanmaz çelik karıştırıcılar farklı maddeleri bir araya getirmek için kullanılır. Mikserler genellikle gıda işlemede büyük miktardaki malzemeleri karıştırmak ve birleştirmek için kullanılır. Bunu motorla çalışan bir pervane kullanarak yaparlar.

Gıda Sınıfı Tankı

Gıda sınıfı tanklar, süt tankları gibi temiz, steril ve sıcaklık kontrollü bir depolama ortamına ihtiyaç duyan bozulabilir ürünleri tutmak için özel olarak üretilmiştir.

Silo

Genellikle en büyük depolama tankı tipi olan bir silo tipik olarak çiftliklerde bulunur. Bu tip paslanmaz çelik kap silindiriktir ve dikey durur. Silolar, süt, gıda ve içecek endüstrilerinde sıvı veya katı madde tutabilirler. Çoğu zaman, hayvan yemi ve bitkileri depolarlar.

Paslanmaz çelik Kazan

Fıçılar çoğunlukla şarap imalathanelerinde, bira fabrikalarında ve içki fabrikalarında bulunur. Arıtma işlemi sırasında alkol tutarlar ve boyut ve şekil bakımından önemli ölçüde değişebilirler.

Paslanmaz Çelik Çöp Kovası

Atık kaplar ve mutfak depolama dahil olmak üzere bir dizi farklı uygulama için kullanılan paslanmaz çelik bidonlar.

Paslanmaz Çelik Su Deposu

Su tankları içme suyunu, sulama suyunu, yangın hidrantları için suyu, çiftçiliği veya yiyecek hazırlamada kullanılan suyu tutmak için kullanılır. Zeminin üstünde ve altında bulunurlar ve suyun içilebilir kalmasını sağlamak için düzenli olarak izlenirler.

Küçük Paslanmaz Çelik Tank

Tipik olarak, küçük paslanmaz çelik tanklar, bir dereceli paslanmaz çelik kullanılarak ince duvarlı, silindirik veya tambur benzeri bir şekilde inşa edilir. Sadece bir tür paslanmaz çelik yoktur. Daha ziyade, "paslanmaz çelik" terimi, tümü en az% 10,5 krom olan bir dizi krom bazlı çelik alaşımına karşılık gelir. Bunun dışında ve çoğunlukla demir cevheri olmaları nedeniyle, paslanmaz çelik türleri kısmen alüminyum, karbon, nikel, molibden ve / veya silikon gibi çeşitli farklı malzemelerden oluşabilir.

Yakıt tankı

Yakıt tankları veya benzin tankları otomobillerde bulunur ve aracın yakıtını tutar. Benzinlerin havaya yayılmasını önlemek için hava geçirmezdirler. Benzin difüzyonu gazı boşa harcar ve çevreye zarar verir, bu nedenle benzin tankları bu soruna karşı korumak için alüminyum veya çinko ile kaplanır. Korozyona, çatlamaya ve dökülmeye karşı uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir.

Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz